fbpx
 

מלון גורדוניה

מלון גורדוניה

מעלה החמישה

על המדרון הצפוני-מערבי של הר הרוח, בלב הרי ירושלים ורק עשרה קילומטרים מן העיר, ניצב מלון הבוטיק גורדוניה. שילוב נדיר של הנוף ההררי, עצים גבוהי צמרת, בריכות שחייה פרטיות חיצוניות וצלולות, קונסיירג’ אישי, שף צמוד ושלווה אין–סופית הופכים את האירוח בווילות היוקרה לחוויה יוצאת דופן.

התבקשנו על ידי מעצבי החללים ויזמי הפרויקט, להכין סדרה של עבודות אומנות, 2 יצירות עבור כל אחת מ-16 הסוויטות, אשר יחמיאו לחללים, יתמזגו איתם ולא יגנבו את הפוקוס מהנוף המרהיב הנשקף מכל פינה. התמרור “זהירות צבאים” שפגש אותנו, בכניסה למתחם, היווה השראה לסדרה שהפקנו.

כחלק מהקונספט הכללי, יצרנו סידרה של אימג’ים, עשויים בטכניקת קולאז’ מעורבת (מיקס מדיה). המשלבת את דמות הצבי עם מוטיבים חיצוניים של דמויות אנושיות: באטמן, פיראט, ויקינגי, מלאך, אסטרונאוט ועוד. בעקיפין, הכתיבו התמונות את שם כל סוויטה – “הסוויטה האינדיאנית” למשל, כללה פורטרט של צבי, המחופש כאינדיאני כשלראשו נוצות. העבודות נוצרו בגוונים מונו-כרומטיים כדי להתמזג עם הריהוט שנבחר בקפידה.

לצד כל פורטרט צבי, הוכנה יצירה משלימה – נוצה, המשלבת את אותם המוטיבים. לצד פורטרט האינדיאני, למשל, שולבה תמונת קלוז-אפ של הנוצה המקשטת את ראשו. לצד הפיראט, קלוז-אפ של נוצת התוכי שעל קרניו, לצד המלאך, נוצה מהכנפיים, חרב נוצות לויקינגי, נוצת פלאנל וכך הלאה.

חללים נוספים שטופלו על-ידינו הם טרקלין האירוח והמטבחון המשמשים את אורחי המלון. עבור שניהם יצרנו מספר חפצי אומנות, בפורמטים וטכניקות שונות: צילום, פיסול ורישום. גם כאן, בשיתוף פעולה מלא עם מעצבי הפנים ובהתאמה לנגרות ופרטי הריהוט.

אזור הספות, שבלב הטרקלין, משמש כנקודת המוקד של המלון כולו – הכלאה בין בקתת ציד בלב היער, לשאלט סקי באלפים. לכן, ראש צבי מעל האח, היה בגדר הכרחי.
בכל תהליכי היצירה, אנחנו מקפידים, להיות ידידותיים לסביבה ו”ירוקים” עד כמה שניתן, לכן, גם במקרה זה, בחרנו להשתמש בחומרים ממוחזרים וטבעיים. צינורות נחושת ישנים, הולחמו בעדינות זה לזה ליצירת מבנה גאומטרי של ראש. ענפים יבשים, נאספו ביער סמוך ועברו תהליך של שימור והשחרה למראה דמוי קרניים.

בשלב השני, בסמוך להשקת המלון, נתבקשנו לאפיין, לעצב ולהפיק את כל מערך השילוט במתחם: שלטי הכניסה הראשים, שלטי ההכוונה לרכבים ולהולכי הרגל, שלטי החניות לאורחי המלון, שלטי התמצאות כללים, שלטי אזהרה ומספור הסוויטות.

הבלוט, לוגו המלון, נבחר כמוטיב מרכזי בעיצוב שלטי מספור הסוויטות. לצורך כך, יצרנו סדרה של 16 פיקטוגרמות, המשמשות כלוגו של ממש, עבור הכניסה לכל אחד מהחדרים (ובהמשך גם לסימון החניה הצמודה). השלטים, הופקו מחומרים פולימריים בחיתוך לייזר בשילוב מתכת ועברו עיבוד למראה יוקרתי.

יתר השלטים, עוצבו בסגנון מינימליסטי והופקו גם הם, מאותם החומרים ובאותה הצבעוניות. בדומה להפקות האומנות למתחם, גם בפרויקט השילוט, תפקיד הסטודיו לא נעצר בגיבוש קונספט ועיצוב בלבד – בנוסף לעיצוב וייצור השילוט, ליווינו גם את תהליך בחירת המיקום והתליה.

מלון גורדוניה, מעלה החמישה – אומנות דו ותלת מימד, צילום, עיצוב גראפי והפקת שילוט פנים וחוץ

כאן בשבילכם, כבר אמרנו?

03.373.0674
Posted on